III wojna światowa może wybuchnąć jeszcze w 2018 roku !!

Odpowiedz


BBCode wyłączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: III wojna światowa może wybuchnąć jeszcze w 2018 roku !!

III wojna światowa może wybuchnąć jeszcze w 2018 roku !!

autor: Alfredo » 26 lis 2018, 11:15

Rosyjski ekspert — korespondent Akademii Nauk Wojskowych, politolog Siergiej Sudakow skomentował obawy amerykańskich wojskowych o zbliżającej się III wojnie światowej.

Wcześniej gazeta Military Times opublikowała dane z ankiety wśród amerykańskich wojskowych na temat możliwego rozwoju globalnego konfliktu na świecie. Zgodnie z wynikami ankiety okazało się, że 46% amerykańskich wojskowych uważa, że ​​Stany Zjednoczone w nadchodzącym roku zaangażują się w wojnę. Wśród możliwych przeciwników 71% respondentów wymieniło Rosję. Jednocześnie połowa amerykańskich wojskowych uważa, że ​​w przyszłym roku kraj nie będzie uczestniczył w żadnych konfliktach.

Komentując nastroje w szeregach sił zbrojnych Ameryki, politolog zwrócił uwagę na fakt, że ostatnio władze USA demonstrują swoje stanowisko, że świat potrzebuje globalnej kampanii wojskowej, która wyeliminuje obecnie istniejące dla Stanów Zjednoczonych zagrożenia.

Ponadto, według Siergieja Sudakowa, oczekiwanie dużego konfliktu wśród amerykańskich wojskowych wiąże się z dążeniem Waszyngtonu do zarabiania. Jednocześnie Stany Zjednoczone nie są gotowe do działań wojskowych z równym przeciwnikiem, więc nie ma mowy o wojnie z Rosją czy Chinami. Doprowadzi to do Trzeciej Wojny Światowej, w której nikt nie stanie się bogatszy ani nie wygra.

Ekspert uważa, że ​​w najbliższej przyszłości Waszyngton może ingerować w konflikt na Bliskim Wschodzie, gdzie z każdym rokiem poziom bezpieczeństwa staje się coraz niższy.

Na górę