Matteo Silvani chce być szefem Komisji Europejskiej

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy związane z polityką. Jeśli tematów tych będzie za dużo, pomyślimy nad rozdzieleniem ich na mniejsze fora.
Awatar użytkownika
Alfredo
Posty: 11
Rejestracja: 21 mar 2019, 08:23

Matteo Silvani chce być szefem Komisji Europejskiej

Post autor: Alfredo » 26 paź 2018, 10:15

Czytałem ostatnio artykuły w kilku mediach, a nawet w TVN, że Matteo Salvini chce po przyszłorocznych wyborach zastąpić Junkersa na stanowisku szefa Komisji Europejskiej. Prowadzi już podobno rozmowy z Polską i Węgrami w tej sprawie, mogą go poprzeć jeszcze Austria i Czechy i ewentualnie Wielka Brytania jak jeszcze będzie miała coś do gadania. Więc raczej szans wielkich nie ma i wydaje mi się, że oto właśnie chodzi.

Salvini nie jest przecież żadnym opozycjonistą! Chociaż ostatnio ma jakiś tam konflikt z eurokratami to nie oszukujmy się, ale to jeden z nich tylko bardziej umiarkowany. Nawet w obecnym sporze o włoski budżet dał do zrozumienia, że jest on taki a nie inny żeby m.in. móc dofinansować włoskie banki!! Dlatego sama jego obecność osłabia a nie wzmacnia siły eurosceptyczne nie tylko we Włoszech, ale i w innych krajach, np. w Polsce. Bo teraz zamiast dążyć do wystąpienia z Unii będziemy się łudzić, że może przyjdzie Salvini i Unię naprawi.

Takie jest prynajmniej moje zdanie, jak macie inne chętnie poczytam.

ODPOWIEDZ